ד״ר מור נחום

mornahum
ראש המעבדה לנוירותרפיה ממוחשבת

השלמתי את לימודי הדוקטורט שלי במסלול לחישוביות עצבית באוניברסיטה העברית. בעבודת התזה שלי, שנעשתה בהנחייתם המשותפת של פרופ׳ מרב אחישר ופרופ׳ ישראל נלקן, חקרתי תפיסה ולמידה תפיסתית במערכת האודיטורית, תוך שימוש בכלים התנהגותיים, אלקטרופיסיולוגיה ומודלים חישוביים.

ב-2009 הצטרפתי לפרופ׳ מייק מרזניק ויחד הקמנו את ה-brain plasticity institute בסן פרנסיסקו, חברה המתמחה בפיתוח ובדיקה של תוכנות אימון ממוחשבות, מבוססות פלסטיות מוחית, לשיפור יכולות קוגניטיביות באוכלוסיות קליניות שונות.

בין השנים 2011-2014 השלמתי את הפוסט-דוקטורט שלי במחלקה לאופטומטריה באוניברסיטת קליפורניה בברקלי, תחת הנחייתם המשותפת של פרופ׳ דניס ליוויי ופרופ׳ דפנה בוולייר. במהלך הפוסט-דוקטורט, בדקתי את היעילות של שימוש במשחק וידאו ייחודי לשיפור יכולות ראייה באנשים עם עין עצלה (אמבליופיה). בין השנים 2014-2016 שימשתי כראש חטיבת המחקר בחברת פוזיט סיינס, והובלתי את הפיתוח והבדיקה הקלינית של כלים ממוחשבים וניידים המשמשים להערכת ושיפור יכולות קוגניטיביות. עיקר המחקר שלי התמקד באוכלוסיות של בריאות הנפש, כגון אנשים עם סכיזופרניה, דיכאון קליני וילדים עם אוטיזם.

מקיץ 2016 אני משמשת כחברת סגל בביה״ס לריפוי בעיסוק של הפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית, וכראש המעבדה לנוירותרפיה ממוחשבת. המחקר שלי מתמקד בשימוש בכלים מוביליים (אפליקציות לטלפונים ניידים, נוירופידבק נייד, שעונים חכמים) להערכה ושיפור של יכולות שליטה קוגניטיבית וויסות רגשי באוכלוסיות של בריאות הנפש.